Opowiem Ci moją historię miłośną.

Na Tinderze pojawiłam się kilka lat temu. Już pierwszego dnia zmatchowałam się z mężczyzną, który nie miał zdjęcia, miał za to ciekawy opis. Mój lajk był tylko sygnałem, że spodobało mi się, to co przeczytałam. Nie przewidywałam, że ta znajomość będzie kontynuowana. Kilka dni później z pewnością nie zwróciłabym na ten profil uwagi, zmęczona scrollowaniem kolejnych profili.

Mężczyzna bez zdjęcia do mnie napisał. Zapytał czy szukam miłości, czy prowadzę badania. ⁠Co prawda, nie było to ani jedno, ani drugie. Trochę było to jednak zaskakujące i jednocześnie niepokojące, że komuś chciało się szukać o mnie informacji, mając tylko matcha.

Stalker bez zdjęcia? Tak, to właśnie mój mąż. ⁠

Nasze rozmowy, począwszy od tej pierwszej miały ten flow, o którym czasami ludzie mówią, że ma się poczucie, że zna się z tą osobą od lat. Zostałam ujęta ciekawością i uważnością, jaką mi poświęcano.

No, a co ze zdjęciem? zapytacie. ⁠

Dostałam na maila. Mężczyzna nie był do końca w moim typie, ale umówiliśmy się na randkę. Było całkiem przyjemnie, do czasu, kiedy mężczyzna zaliczył czerwona flagę. Minęło sporo czasu zanim doszło do kolejnego spotkania.

Gdyby nie fakt, że zepsuł mi się komputer, nie zaprosiłabym mojego męża na sushi w podziękowaniu za pomoc. I pewnie nie poczułabym nagłego przypływu sympatii do Niego i …… po prostu nie mielibyśmy wspólnej historii.

Z tej historii można wyciągnąć kilka wniosków, na temat randkowania przez Internet. Jakich? Że łatwo przeoczyć fajnych ludzi w natłoku kolejnych, atrakcyjnych profili, że rozmowa z kimś poznanym w sieci ma znaczenie i nie ma co przekreślać kogoś zaraz po pierwszej randce.

Na blogu znajdziesz dużo więcej wskazówek, dotyczących korzystania z aplikacji i portali randkowych oraz randkowania z osobami tam poznanymi.

Działalność naukowa i dostępne publikacje

Naukowo Uczuciowo to rezultat moich zainteresowań nie tylko osobistych, ale też naukowych (jestem doktorem nauk społecznych) i zawodowych – prowadzę konsultacje indywidualne i pomagam Klientom stworzyć profile randkowe, które będą przyciągać osoby podobne do nich.

„Związki miłosne w sieci. Poszukiwanie partnera życiowego na portalach randkowych.” to książka, której jestem współautorką. Stanowi rezultat badań jakościowych, które dotyczyły doświadczeń młodych dorosłych w korzystaniu z portali randkowych.

Ebook okładka

Sensy i znaczenia nadawane przez adolescentki ich doświadczeniom bycia w związkach uczuciowych” powstały na bazie rozprawy doktorskiej. Dotyczyła ona tego, jak młode dziewczęta rozumieją swoje pierwsze doświadczenia bycia w związku. Warto zajrzeć do bezpłatnego ebooka i przeczytać ich historie.

Pozostałe publikacje są dostępne w: Google Scholar, Nauka Polska i ResearchGate.

Obecność w mediach

Zagadnienia nawiązywania, tworzenia i utrzymywania przez ludzi relacji partnerskich za pomocą internetu są interesujące także dla mediów, stąd moja obecność na łamach prasy, w radiu albo telewizji.

Kiedy już ktoś udziela mi głosu, to żongluje wynikami badań, zarzucam wskazówkami i z entuzjazmem dziele się tym, co mnie fascynuje w randkach online 😉 Możecie sprawdzić sami, poniżej podlinkowałam dostęp do większości wywiadów.

Pierwszy wywiad Miłość w sieci: ogłaszają przetarg na siebie, wybierają opcje pojawił się w „Gazeta Wyborcza” na zaproszenie Pani Aleksandry Lewińskiej.

Kolejny tekst Na randce w sieci prawie jak na pojawił się w Magazynie „Expressu Bydgoskiego” po tym, jak odezwała się do mnie Paulina Błaszkiewicz. 

Niedługo później miałam też okazję wypowiedzieć się dla „Newsweeka” Czy można znaleźć miłość w internecie? 

Dość obszerny wywiad na temat randkowania online udzieliłam do Expressu Bydgoskiego. W tekście Czy można znaleźć miłość na Tinderze? – naukowo o randkowaniu w sieci zostały przedstawione wnioski i porady dla użytkowników aplikacji i portali randkowych dostępne na blogu. 

Miałam też swój debiut telewizyjny w programie „Pytanie na śniadanie”. Link do fragmentu programu z moim udziałem: Nowy mężczyzna w życiu Ilony Felicjańskiej

Fantastycznym doświadczeniem był dla mnie udział w audycji radiowej „Zwierzenia przy muzyce” Polskiego Radia PiK, do której zostałam zaproszona. Link do prawie godzinnego wywiadu przeplecionego moimi ulubionymi utworami znajduje się tutaj: Zwierzenia przy muzyce Kamila Kacprzak

Miałam też okazję przejąć przestrzeń antenową na prawie 40 minut i opowiedzieć co nieco na temat korzystania z aplikacji i portali randkowych.

Zostałam również zaproszona do udziału w nagraniu podcastu Wysokich Obcasów na temat korzystania z aplikacji randkowych.

Mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną 😉