Moja przygoda z mediami rozpoczęła się od opublikowania w 2013 roku książki pt. „Związki miłosne w sieci. Poszukiwanie partnera życiowego na portalach randkowych”, której jestem współautorką. Poruszane w książce zagadnienie nawiązywania, tworzenia i utrzymywania przez młodych ludzi relacji partnerskich za pomocą internetu było na tyle interesujące i aktualne, że zaproszono mnie do udzielenia kilku wywiadów w prasie lokalnej, ale i ogólnopolskiej, podczas audycji radiowej, byłam również zaproszona do telewizji śniadaniowej.

Jak zatem wyglądała moja przygoda z mediami?

Pierwszy wywiad miał miejsce w lipcu 2015 roku. Pojawił się na łamach dziennika „Gazeta Wyborcza” na zaproszenie Pani Aleksandry Lewińskiej. Uczestniczyłam w nim razem z Profesorem Romanem Leppertem, współautorem publikacji i moim ówczesnym opiekunem naukowym.

 
Kolejny tekst pojawił się w Magazynie „Expressu Bydgoskiego” po tym, jak odezwała się do mnie Paulina Błaszkiewicz.
 
 
Niedługo później miałam też okazję wypowiedzieć się dla „Newsweeka”.
 
 
Fantastycznym doświadczeniem był dla mnie udział w audycji radiowej „Zwierzenia przy muzyce” Polskiego Radia PiK, do której zostałam zaproszona. Do tej pory nie wiem, jak to się stało, że znalazłam się wśród tak znamienitych gości Pani Magdy Jasińskiej.

Link do prawie godzinnego wywiadu przeplecionego moimi ulubionymi utworami znajduje się tutaj: Zwierzenia przy muzyce Kamila Kacprzak

Innym razem miałam okazję przejąć przestrzeń antenową na prawie 40 minut i opowiedzieć co nieco na temat korzystania z aplikacji i portali randkowych. Materiał dostępny jest w formie podcastu na Spotify . Żongluje wynikami badań, zarzucam wskazówkami i z entuzjazmem dziele się tym, co mnie fascynuje w randkach online. 

Miałam też swój mały debiut telewizyjny w programie „Pytanie na śniadanie”, podczas którego Pani Ilona Felicjańska opowiadała o swoim nowo poznanym w sieci partnerze, a ja starałam się odnieść do tego doświadczenia z perspektywy badacza. Mój czas antenowy był jednak dość ograniczony 🙂
Link do fragmentu programu z moim udziałem: Nowy mężczyzna w życiu Ilony Felicjańskiej

Późniejsza przerwa w udzielaniu się w mediach wynikała z intensywnego czasu związanego z finalizacją pracy doktorskiej.  

Dość obszerny wywiad na temat randkowania online udzieliłam do Expressu Bydgoskiego. W tym tekście w pigułce zostały przedstawione wnioski i porady dla użytkowników aplikacji i portali randkowych dostępne na blogu. 

Link do tekstu: Czy można znaleźć miłość na Tinderze? – naukowo o randkowaniu w sieci

Mam nadzieję, że blog pozwoli mi na dalsze upowszechnianie wiedzy o relacjach uczuciowych, publikując treści, które będą też odpowiadać na potrzeby osób zaglądających na stronę 😉